O-NAS

AKTUALNOŚCI

Manifestacja w obronie polskości Śląska

16 lipca 2016 roku w Katowicach odbyła się manifestacja patriotyczna w obronie polskości Śląska. Protest związany był z odbywającym się równolegle tzw. Marszem Autonomii, organizowanym przez separatystyczny Ruch Autonomii Śląska.

Manifestacje w obronie polskości Śląska odbywają się od kilku lat z inicjatywy Ligi Obrony Suwerenności. Przedsięwzięcie cieszy się poparciem lokalnego środowiska patriotycznego. W tym roku w demonstracji wzięli udział przedstawiciele m.in. śląskich klubów „Gazety Polskiej” oraz Solidarnych 2010. Protest rozpoczął się o godz. 11.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, ulokowanym na Placu Chrobrego. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz przedstawiono nasze stanowisko licznie przybyłym mediom. Marsz separatystów z RAŚ, od którego odgradzała nas policja, przeszedł niemal niezauważony z racji niskiej frekwencji. Jak zwykle jednak liczba jego uczestników została zawyżona przez media.

Nasze manifestacje, oprócz wyrażenia sprzeciwu wobec ruchów separatystycznych działających w Polsce, są również świetną okazją do spotkań oraz konsolidacji środowiska patriotycznego. W tym roku na katowickiej pikiecie zebrali się ludzie, dla których dobro Ojczyzny stanowi wartość najwyższą, którzy wbrew przeciwnościom i pogardzie okazywanej ze strony osobników mieniących się patriotami, walczą z zarazą rozsadzającą nasz kraj od środka. Liga Obrony Suwerenności dostrzega prawdziwe zagrożenia dla Polski. Nie dajemy się ogłupić medialnej propagandzie i serwowanym przez polityków głównego nurtu tematom zastępczym. Integralność Państwa Polskiego jest podstawą jego siły, dającą nadzieję na lepszą przyszłość, która dla państw stawiających na autonomię regionów oraz multikulturalizm rysuje się w ciemnych barwach. Naszym celem była, jest i będzie Wielka Polska, z którą wszyscy obywatele będą się czuć nierozerwalnie związani. Wbrew temu, co próbowali nam wmówić aktywiści z RAŚ, którzy pojawili się na naszej manifestacji, większość Ślązaków nie ma z separatystami nic wspólnego. Wroga propaganda jednak nadal działa i sączy w umysły, głównie młodych ludzi, jad nienawiści do wszystkiego co polskie. Nie pozwólmy na to. Brońmy polskości Śląska.