• Polski Szaniec 3-4/2015 już w sprzedaży!: Ostatni w 2015 roku numer „Polskiego Szańca” właśnie trafił na półki sklepowe. Wewnątrz m.in.: STOP - zalewowi imigrantów!; Narodowość a cywilizacja; Zagadnienie kwoty wolnej od podatku; Krajobraz po wyborczej batalii; Na wschodzie bez zmian. Więcej informacji na www.polskiszaniec.pl
  • Patriota 1/2016: Pierwszy w 2016 roku numer naszego biuletynu informacyjnego jest już dostępny do pobrania. Z publikacją można się zapoznać w dziale "Wydawnictwa" na naszej stronie, do czego gorąco zachęcamy!

Polecane wydawnictwa

Wojciech Podjacki - Zagadnienie mniejszości słowiańskich w ideologii Ruchu Młodych Obozu Wielkiej Polski w latach 1927-1933

Książka Wojciecha PodjackiegoWojciech Podjacki (1970) jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania badawcze skupiają się głównie na historii Polski w okresie międzywojennym, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów i ideologii obozu narodowego. Ponadto interesuje się historią wojskowości oraz dziejami oręża polskiego.

„Mimo znacznego postępu wiedzy nad dziejami obozu narodowego, działalność Ruchu Młodych Obozu Wielkiej Polski, organizacji reprezentującej w latach 1926-1933 radykalny nurt polityczny ruchu narodowego, nie została dotąd w pełni opracowana przez badaczy dziejów polskiego nacjonalizmu. Artykuły, które dotychczas ukazały się w periodykach naukowych mają charakter cząstkowy, obejmując wspomniane zagadnienia w sposób na ogół pobieżny. Podjęty przez Wojciecha Podjackiego temat jest interesujący i ważny dla pełniejszego poznania dziejów tego obozu oraz przybliżenia obrazu geografii politycznej Drugiej Rzeczypospolitej.”

(z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Mariana Mroczko)

Książkę można zamówić w Wydawnictwie Adam Marszałek pod adresem:

marketing@marszalek.com.pl

______________________________________________________________________________________________________________

Adam Szymanowicz – Na tajnym froncie polsko-niemieckim. Polski wywiad w Prusach Wschodnich 1918-1939

szymanowiczAdam Szymanowicz – oficer Wojska Polskiego i adiunkt na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji na temat wywiadu wojskowego II Rzeczypospolitej zamieszczonych m.in. w „Dziejach Najnowszych”, „Zapiskach Historycznych” i „Komunikatach Mazursko-Warmińskich”.
W niniejszej książce znajdziemy opis wielu dotychczas nieznanych i nieopublikowanych faktów z tajnego frontu polsko-niemieckiego.

Przykładem może być organizowanie przez wywiad wojskowy II Rzeczypospolitej plebiscytowych bojówek. Znajdziemy interesujące informacje o organizacji Abwehrstelle Königsberg. Dowiemy się również, w jaki sposób „dwójce” udało się pozyskać do współpracy konkubinę oficera niemieckiego wywiadu, a także o losach pewnej kobiety, która była kochanką zarówno oficerów polskiego, jak i niemieckiego wywiadu. Ciekawym wątkiem są ponadto sposoby werbunku nowych agentów, np. w kasynie gry w sopockim „Grand Hotelu”.

______________________________________________________________________________________________________________

Dyktatura gender – praca zbiorowa (Benedykt XVI, Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette, abp Henryk Hoser, Gabriele Kuby, List pasterski KEP, ks. prof. Dariusz Oko, Leszek Sosnowski, dr hab. Aleksander Stępkowski)

DYKTATURA GENDER 300dpi„Dyktatura gender” to nowa propozycja od wydawnictwa „Biały Kruk”.  Złożona z dziewięciu rozdziałów oraz Kroniki zawierającej wybrane dane i fakty związane z gender, bogato ilustrowana, stanowi doskonałe omówienie tej groźnej ideologii, o której przeciętny człowiek, korzystający z poprawnych politycznie mediów, przeważnie nie ma pojęcia. Troską i wiedzą o gender dzielą się z Czytelnikami nie tylko przedstawiciele Kościoła katolickiego, ale także socjolog, prawnik i publicyści młodszego i starszego pokolenia.

Wypada i należy zapoznać się z kolejną ideologią, którą znakomita większość miałaby przejąć od liczącej ok. 2 % populacji. Tych, spod znaku LGBT (lesbijki, geje, biseksuliści, transwestyci). Autorzy „Dyktatury gender” przypominają, iż wszystkie totalitaryzmy, których ideą było powszechne „uszczęśliwianie ludzkości”- narzucone zostały większości przez mniejszość i już choćby z tego względu nie należy bagatelizować niebezpieczeństw płynących z propagowania tej nowej ideologii. Zwłaszcza, gdy program owego „nowego, wspaniałego świata” został już wytyczony i tylko patrzeć, jak obowiązkowo wprowadzony zostanie do … (sic!) przedszkoli i szkół. Oto bowiem w kwietniu 2013 r. zostały opublikowane standardy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w odniesieniu do edukacji seksualnej dzieci (już w wieku przedszkolnym!) i młodzieży. W Polsce już „przed szereg” wyszło, w tej mierze, kilkanaście przedszkoli w Rybniku, zaś owe deprawujące zajęcia dofinansowywane są przez Unię Europejską.
Zanim narzuci się nam obowiązkowe przeświadczenie, że bycie mężczyzną albo kobietą jest kwestią umowy, a nie – jak się powszechnie mniema – kwestią uwarunkowaną biologicznie, musimy wiedzieć, czym jest ideologia gender . Dlatego zachęcamy do lektury książki „Dyktatura gender”.

Książkę można zamówić w wydawnictwie „Biały Kruk” .

 

 

 

Share Button