• Polski Szaniec 3-4/2015 już w sprzedaży!: Ostatni w 2015 roku numer „Polskiego Szańca” właśnie trafił na półki sklepowe. Wewnątrz m.in.: STOP - zalewowi imigrantów!; Narodowość a cywilizacja; Zagadnienie kwoty wolnej od podatku; Krajobraz po wyborczej batalii; Na wschodzie bez zmian. Więcej informacji na www.polskiszaniec.pl
  • Patriota 1/2016: Pierwszy w 2016 roku numer naszego biuletynu informacyjnego jest już dostępny do pobrania. Z publikacją można się zapoznać w dziale "Wydawnictwa" na naszej stronie, do czego gorąco zachęcamy!

KWW Solidarny Gdańsk

solidarnygdansk3Z inicjatywy Przewodniczącego Ligi Obrony Suwerenności Wojciecha Podjackiego, po wstępnych pracach koncepcyjnych i organizacyjnych, w dniu 12 sierpnia 2010 roku odbyło się zebranie założycielskie Komitetu Wyborczego Wyborców „Solidarny Gdańsk”.

Powstanie Komitetu „Solidarny Gdańsk” podyktowane było potrzebą wspólnego udziału gdańskich środowisk patriotycznych w jesiennych wyborach samorządowych do Rady Miasta Gdańska i na urząd Prezydenta Miasta, w celu stworzenia alternatywy dla obecnego układu politycznego, nieudolnie rządzącego miastem, a wywodzącego się z Platformy Obywatelskiej.

Komitet „Solidarny Gdańsk” utworzyły następujące organizacje: Liga Obrony Suwerenności, Samoobrona RP, Liga Polskich Rodzin, Dom Ojczysty, Prawica Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie „Kupcy znad Motławy”. Przewodniczącym Komitetu został Pan Wojciech Podjacki, wiceprzewodniczącą – Pani Gertruda Szumska, sekretarzem – Pan Robert Kownacki. Jednocześnie założyciele wystosowali oświadczenie, w którym m.in. zaprosili wszystkie organizacje, niezależne od obecnego układu politycznego, do podjęcia współpracy w ramach „Solidarnego Gdańska”, motywując to potrzebą wspólnego działania, którego efektem będzie realny wpływ na kształtowanie przyszłości naszego miasta.
26 sierpnia o godz. 12.00 w Gdańsku, w zabytkowym „Lwim Dworze”, położonym przy Trakcie Św. Wojciecha, odbyła się konferencja prasowa naszego Komitetu, której celem było zaprezentowanie składu Komitetu oraz osoby kandydata na Prezydenta Miasta Gdańska, którym został wybrany Pan Wojciech Podjacki.

Wojciech Podjacki w swoim wystąpieniu przedstawił przybyłym dziennikarzom zasadnicze założenia programowe KWW „Solidarny Gdańsk”, a przedstawiciele gdańskich mediów zadawali liczne pytania dotyczące Komitetu oraz kandydata na urząd Prezydenta Miasta. Nasza konferencja zakończyła się o godz. 13.00, natomiast informacje o niej ukazały się na antenie Radia „Gdańsk”, w telewizyjnej „Panoramie”, „Dzienniku Bałtyckim” oraz na regionalnych portalach internetowych.

solidarnygdansk4solidarnygdansk2solidarnygdansk1

Share Button