• Polski Szaniec 3-4/2015 już w sprzedaży!: Ostatni w 2015 roku numer „Polskiego Szańca” właśnie trafił na półki sklepowe. Wewnątrz m.in.: STOP - zalewowi imigrantów!; Narodowość a cywilizacja; Zagadnienie kwoty wolnej od podatku; Krajobraz po wyborczej batalii; Na wschodzie bez zmian. Więcej informacji na www.polskiszaniec.pl
  • Patriota 1/2016: Pierwszy w 2016 roku numer naszego biuletynu informacyjnego jest już dostępny do pobrania. Z publikacją można się zapoznać w dziale "Wydawnictwa" na naszej stronie, do czego gorąco zachęcamy!
LOS w hołdzie ofiarom Grudnia 1970

W dniach 16-17 grudnia w Gdańsku i Gdyni odbyły się obchody związane z 46. rocznicą masakry robotników na Wybrzeżu dokonanej przez komunistów w grudniu 1970 roku. Była to odpowiedź „ludowej” władzy na społeczne protesty wobec podwyżki cen produktów spożywczych przed świętami Bożego Narodzenia. W obu uroczystościach wzięły udział delegacje Ligi Obrony Suwerenności.

Gdańsk 1 głownaUroczystości w Gdańsku rozpoczęły się 16 grudnia o godz. 17.00 mszą św. w Bazylice św. Brygidy. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali w uroczystym pochodzie na Plac Solidarności, gdzie przed pomnikiem Poległych Stoczniowców odbył się Apel Poległych. W obchodach wzięło udział kilkaset osób, w tym działacze LOS z kol. Robertem Kownackim na czele. Następnego dnia odbyły się obchody w Gdyni. O godz. 6.00 miał miejsce Apel Poległych przed pomnikiem „W hołdzie pomordowanym ofiarom Grudnia 1970”. Kolejna część uroczystości zainaugurowana została o godz. 16.30 uroczystą Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po jej zakończeniu uczestnicy udali się wspólnie ulicą Świętojańską w kierunku pomnika Ofiar Grudnia ’70 przy Urzędzie Miejskim, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Na miejscu odczytano Apel Poległych, a swoje przemówienia wygłosili przedstawiciele lokalnych władz. W gdyńskich obchodach brali udział członkowie Ligi Obrony Suwerenności, którym przewodził kol. Krzysztof Rekść.

Share Button